BayKaptan.Com © 2014 | Gizlilik Bildirimi

SEO Danışmanlığı

SEO Nedir Nasıl Çalışır?

Seo hakkında internet üzerinde binlerce sitede birçok açıklamalar yapılmaktadır. Bunların birçoğunu dikkate almayınız. Bu konularda yapılan açıklamalarda tamamen bu yolla para kazanmak isteyenlerin, aslında web tasarımla uzaktan yakından ilgisi ve bilgisi olmayan kişiler olduklarını unutmayınız. Son yıllarda işi olmayan bu yolla köşeyi dönmek isteyenlerin ağızlarının suyu aktığı bir alan olan internet dünyasındaki sahtekarlık haberlerini izliyorsunuzdur. Bu konularda muhakak işinin ehli ve güvenilir kişilerle çalışmayı tercih ediniz. Bu küçük hatırlatmamızdan sonra SEO denilen bu kelimeyi sizlere anlatmanın gayretindeyiz. Evet bir internet sitesinin arama motorlarında rakip siteleriniz ile sonuçlanan sorgu sayfalarında üst sıralara çıkmasını sağlayan çalışmanın adıdır. Yapılan çalışmalarda arama motorsu sorgularında içerik, kelime, sorgu, diğer rakip sitelerin çokluğu ve interaktifliği başarılı çalışmanın uzunluğu açısından önemlidir. Herhangi bir kelimede üst sıralara çıkmak mantıksızlıktır. İstenilen kelimelerde üst sıralara çıkmak ise web tasarımcının başarılı olması demektir. Kabul edilmelidirki, üst sıralardaki tüm sitelerin pazarlama anlamında, reklam anlamında, markalaşma anlamında başarı anlamında yol aldıkları kesindir. Bu manada internet sitesi yaptıracağınız web tasarımcı seçimide çok önemlidir.

Arama motorlarında resimlerde üs sıralara çıkmak.

İnternet siteniz yayın hayatına başladı ve arana kelimelerde sonuç vermeye başladı, ama görsel aramalarda sonuç vermiyorsa yine biryerlerde bir eksiklik var demektir. Görsel armalarda yapılmış olan site içeriğinde yer alan görsellerin, ürün resimlerinin yer alması oldukça önemlidir. Bu konudada Seo görsel diyebileceğimiz tamamen web tasarımcıların yapabileceği çalışmalardır. Görsel yani resim arama sonuçlarında üst satırlarda sonuçlanan bir sitenin faydası zaman içerisinde görülmektedir.

Aram motorlarında videosonuçlarında üst sıralara çıkmak.

Yayınlanan binlerce video siteleri, videolar içerisinde sizin sitenizde bulunan videonun veya sosyal paylaşım video sitelerinde bulunan videolarınızın arama sorgularında, üst sıralarda olmasıda bir seo çalışmasıdır. Bu çalışmalarda bilgisizce yapılırsa aksi sonuç ile sonuçlanmaktadır. Tamamen web tasarımcının insiyatifinde olan bu çalışma arama motorları 'video arama' sorgularında birinci sayfa üst satırlarda olabilmektir. Video aramalarında sizin sitenizde yer alan videoların birinci sayfa ve üst satırlarda çıkması demek ürünlerinizi çok daha hızlı bir şekilde milyonlara tanıtabilmeniz demektir.

Arama moorlarında 'haber arama sonuçlarında' görüntülenebikmek.

İnternet sitenizde yer alan makale, 'haberlerin' arama mootlarında listelenmesi sizin internet sitenizin köklü bir site olduğunuzu ifade ederki buda siteniz için dolayısıyla sizin için önemli bir durumdur. Blog siteleri ve içerik yoğunluklu sitelerin haber aramalarında sonuçlanmak olumlu ve güzel değerlendirilecek durumlardır.

Arama

Arama

Bu Site ( İnternet Sitesi ve Sosyal Medya Deteği ) Alacak Kurum veya Kuruluşları Bilgilendirme Amaçlı ve Bu Konularda Hizmet Vermek İçin Hazırlanmıştır.

Bay KaPTaN Web Tasarım www.baykaptan.com